Urodziny dla dzieci odbywające się na basenie organizuje Szkoła Pływania SPORT-Figielski.

Swim Perfect Or Rescue Team - Figielski to profesjonalnie wyszkolona kadra instruktorów pływania, zawodników i ratowników wodnych z całej Polski współpracująca z trenerem Grzegorzem Figielskim. Wiedzę, wieloletnie doświadczenie, oraz zamiłowanie pragną przekazać wszystkim osobom dla których pływanie jest przyjemnością, sposobem spędzania wolnego czasu, oraz źródłem zdrowia.

Działalność rozpoczęliśmy w 1986 roku od firmy handlowo-usługowej. W roku 1998 rozszerzyliśmy zakres usług o sport i rekreację w tym o naukę pływania oraz windsurfingu. W latach 2000-2005 firma pod nazwą „Delfig” była obecna na 4 pływalniach w Warszawie. Obsługiwaliśmy blisko 800 klientów miesięcznie.

Pod koniec 2005 roku firma przeszła reorganizację i jako SPORT-Figielski wzbogaciła zakres usług o sportowe ratownictwo wodne dzieci i młodzieży oraz pływanie Masters. W 2008 założyliśmy klub pływacki WOPR Warszawa SPORT-Figielski należący do Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego pod nr 44.

Posiadamy sekcję pływacką obejmującą grupy dla dzieci w wieku 8-10 lat i dla pływaków Masters, oraz sekcję sportowego ratownictwa wodnego obejmującą grupę dzieci, juniorów, seniorów oraz masters.

Organizujemy ogólnopolskie zawody pływackie i ratownicze połączone z festynami dla dzieci i rodziców. Latem szkolimy młodych ratowników w Krynicy Morskiej. Organizujemy obozy letnie i zimowiska dla dzieci.

     

     

     

     

     

Od 2010 roku prowadzimy Szkołę Pływania SPORT-Figielski, która specjalizuje się w błyskawicznej nauce pływania prowadzonej według autorskiego programu opracowanego przez trenera pływania Grzegorza Figielskiego. Program ten nie przypomina niczego, z czym państwo mogli zetknąć się nabywając umiejętność pływania. Rozpoczyna się on od bezstresowego oswajania z wodą, na kolejnym etapie obejmuje nauczanie poszczególnych elementów koniecznych do swobodnego poruszania się w wodzie, a kończy się na trenowaniu techniki, siły i wytrzymałości u zawodników będących członkami sekcji pływania masters i sportowego ratownictwa wodnego. Zajęcia na każdym poziomie zaawansowania odbywają się indywidualnie i w grupach oraz dla dorosłych i dla dzieci.

     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
Założycielem klubu i szkoły pływania SPORT-Figielski jest Grzegorz Figielski - magister chemii, absolwent podyplomowych studiów trenerskich w specjalizacji pływanie, instruktor aqua fitness, instruktor windsurfingu i starszy ratownik WOPR oraz zawodnik Masters w pływaniu i sportowym ratownictwie wodnym.

Grzegorz Figielski to:

  • trener z 15-letnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć nauki i doskonalenia pływania dla dzieci i dorosłych
  • trener wielu czynnych zawodników odnoszących obecnie sukcesy w zawodach pływackich i ratowniczych krajowych i zagranicznych, których wcześniej nauczył pływać
  • kierownik sportowej drużyny ratownictwa wodnego i klubu pływackiego SPORT-Figielski
  • Mistrz Świata i Europy w sportowym ratownictwie wodnym w kategorii Masters
  • wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy w sportowym ratownictwie wodnym w kategorii Masters
  • rekordzista Polski na dystansie 800m i 1500m stylem dowolnym w kategorii Masters
  • wielokrotny mistrz i medalista Mistrzostw Polski w pływaniu w kategorii Masters