Zajęcia są prowadzone w sposób zindywidualizowany i obejmują technikę pływania, skoków/startów i nawrotów we wszystkich stylach. Ponadto uczestnik zajęć uczy się w jaki sposób budować wytrzymałość, siłę i szybkość oraz jak w czasie treningów wykorzystywać sprzęt sportowy (np. płetwy, deski, ósemki).

Zajęcia z pływania sportowego są przeznaczone dla:

  • wszystkich osób posiadających podstawową umiejętność pływania, które chcą nauczyć się techniki pływania sportowego
  • zawodników drużyny SPORT-Figielski pragnących nauczyć się elementów, których jeszcze nie umieją - obejmuje to pływanie danym stylem (np. stylem motylkowym), technikę poszczególnych nawrotów, czy technikę startu w poszczególnych stylach
  • osób, które pragną trenować pływanie na każdym poziomie zaawansowania, które oprócz techniki pływania sportowego chcą popracować nad siłą i wytrzymałością - obejmuje to również opracowanie przez trenera indywidualnego planu treningów do samodzielnego wykonania przez klienta

Zajęcia obejmują m.in. filmowanie poszczególnych elementów wykonywanych przez uczestnika - pływanie poszczególnymi stylami, skoki/starty, nawroty w poszczególnych stylach. Następnie filmy są analizowane przez trenera wraz z uczestnikiem zajęć i porównywane ze wzorcem oraz z poprzednimi filmami uczestnika w celu oceny postępów. Za dodatkową opłatą możemy przygotować nagranie nakręconych filmów na dysku DVD.

Jeżeli uczestnik zajęć, który nie należy jeszcze do drużyny SPORT-Figielski, będzie zainteresowany startami w zawodach pływackich i/lub ratowniczych, będzie mógł zostać członkiem drużyny SPORT-Figielski i rozpocząć treningi. W klubie działają dwie sekcje:

  • sekcja sportowego ratownictwa wodnego - osoby powyżej 30 roku życia mogą startować w kategorii Masters, a osoby młodsze w kategorii junior lub open
  • sekcja pływania Masters - osoby powyżej 25 roku życia mogą startować w kategorii Masters, a osoby w wieku 20-25 lat mogą startować na niektórych zawodach Masters w kategorii „0”

Zajęcia z pływania sportowego odbywają się INDYWIDUALNIE na pływalniach przy ul. Rokosowskiej 10, przy ul. Kasprzaka 1/3, przy ul. Esperanto 5 oraz przy ul. Księcia Trojdena 2C lub W GRUPACH na pływalni przy ul. Inflanckiej 8. W przypadku zajęć indywidualnych mogą się one odbywać również na innych pływalniach po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i ceny. Zobacz baseny w Warszawie.

INFORMACJA I ZAPISY NA ZAJĘCIA
Jeżeli chcesz zapisać się na zajęcia z pływania sportowego, wyślij zapytanie mailem na adres 
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. lub SMS-em na numer 794 38 88 42.
Zapoznaj się z 
PLANEM ZAJĘĆ.
Obejrzyj galerię zdjęć z 
zawodów pływackich Masters oraz z zawodów w sportowym ratownictwie wodnym

CENNIK

Zapoznaj się z CENNIKIEM ZAJĘĆ INDYWIDUALNYCH
Płatność za każdą lekcję przed zajęciami na płycie basenu do rąk trenera. Cena obejmuje 1 lekcję z trenerem pływania, wejście trenera na basen oraz ubezpieczenie OC. 

UWAGA! Cena za zajęcia NIE obejmuje kosztu wejścia na basen dla ucznia. Dlatego dla siebie lub dla dziecka należy wykupić bilet lub karnet na wejście. Informacja o biletach i karnetach: Pływalnia RokosowskaPływalnia Kasprzaka, Pływalnia Esperanto i  Pływalnia Trojdena.

UWAGA! 24 godziny przed umówionymi zajęciami należy potwierdzić przyjście lub zgłosić rezygnację. W przypadku braku potwierdzenia przyjścia trener ma prawo zaproponować termin innemu uczniowi. Rezygnacja z udziału w umówionych wcześniej zajęciach na 24 godziny przed zajęciami jest bezpłatna. W przypadku potwierdzenia udziału w zajęciach uczeń jest zobowiązany do pokrycia kosztu zajęć, nawet w przypadku, gdy nie będzie w nich uczestniczył.  

UWAGA! Zajęcia rozpoczynają się punktualnie o umówionej godzinie, w wodzie.