Szkoła Pływania SPORT-Figielski
WITAMY
O NAS
PŁYWANIE I STYLE PŁYWACKIE
NAUKA PŁYWANIA
EKSPRESOWA JEDNODNIOWA NAUKA PŁYWANIA
TRIATHLON I WODY OTWARTE
SWIM LESSONS AND COACHING
BASENY W WARSZAWIE
GALERIA
CENNIK
KONTAKT
ekspresowa nauka pływania dla dorosłych i dla dzieci
indywidualna nauka pływania
ekspresowa jednodniowa nauka pływania
grupowa nauka pływania
nauka pływania dla dorosłych
nauka pływania dla dzieci
nauka pływania dla niemowląt
nauka pływania dla rodzin
nauka pływania dla niepełnosprawnych
pływanie korekcyjne
pływanie sportowe
pływanie długodystansowe - triathlon i wody otwarte
pływanie w płetwach
karty pływackie
egzaminy, kursy i staże
NAUKA PŁYWANIA

Pływania można już uczyć niemowlęta, jednak najlepiej rozpocząć naukę w wieku 5-6 lat. Wtedy, jeżeli dziecko jest chętne i warunki fizyczne mu na to pozwalają, można pomyśleć o pływaniu wyczynowym.

Później w każdym wieku można uczyć się pływać, a nawet trenować pływanie. Istnieją kluby pływackie „Masters”, które prowadzą regularne treningi zawodników w wieku powyżej 20 lat. Zawodnicy tacy startują w zawodach pływackich Masters w grupach wiekowych co 5 lat. Górna granica wieku praktycznie nie została określona. Na świecie jest sporo zawodników w wieku zbliżającym się do setki. Są też nieliczni, którzy mają ponad sto lat. Przodują w tym głównie Japończycy i Amerykanie.

Dla zawodników Masters organizowane są zawody w kraju i za granicą. W Polsce co roku organizowanych jest kilkanaście zawodów pływackich Masters. Co dwa lata odbywają się Mistrzostwa Świata na przemian z Mistrzostwami Europy. Ostatnie Mistrzostwa Świata odbyły się na przełomie lipca i sierpnia 2010 roku w Goteborgu w Szwecji, a ostatnie Mistrzostwa Europy odbyły się we wrześniu 2009 roku w Kadyksie w Hiszpanii.

Treningi zawodników Masters uwzględniają stan zdrowia pływaków. Dostosowanie zawartości i intensywności treningu do stanu zdrowia Mastersów pozwala trenować nawet osobom chorym, np. z rozrusznikiem serca, czy osobom po przebyciu ciężkich chorób takich jak nowotwory. W niektórych przypadkach konieczna jest konsultacja lekarska, aby nikogo nie narażać na niepotrzebne zagrożenia.

W naszym klubie SPORT-Figielski nauka pływania przebiega zgodnie z autorskim programem trenera Grzegorza Figielskiego. Pierwszy etap obejmuje bezstresowe oswojenie się z wodą, a potem uczestnicy kursu ćwiczą poszczególne elementy, które są niezbędne do pływania poprawnym stylem. Program autorski uwzględnia wiek uczestników zajęć oraz liczbę osób w grupie. Inaczej wyglądają poszczególne etapy kursu w przypadku dzieci i w przypadku dorosłych. Ponadto nauka idywidualna różni się od grupowej. Istnieją też modyfikacje konieczne dla osób niepełnosprawnych (np. niewidomych).

Efekty programu autorskiego są fenomenalne. Niektóre osoby korzystające z zajęć indywidualnych już na czwartych zajęciach były w stanie przepłynąć 4 razy 50-metrowy basen kraulem – i to bez pomocy desek, makaronów, czy innych elementów wypornościowych! To bardzo duże osiągnięcie dla osoby, która cztery lekcje wcześniej bała się wody i nie chciała zanurzyć twarzy pod wodę.

Zapoznaj się z naszą ekspresową nauką pływania oraz z zajęciami z pływania triathlonowego i na wodach otwartych.

Zobacz, jak możesz pływać już po kilku indywidualnych zajęciach zaczynając naukę pływania od zera.
Zobacz też, jak może pływać twoje dziecko po kilku zajęciach.

INFORMACJA I ZAPISY NA WSZYSTKIE RODZAJE ZAJĘĆ ORAZ DO KLUBU SPORT-FIGIELSKI
Jeżeli chcesz zapisać się za zajęcia lub do klubu SPORT-Figielski, wyślij informację o treści: nazwisko, imię, dzień i godzina zajęć mailem na adres grzegorz.figielski@sport-figielski.pl lub sms na numer 794 38 88 42 lub 501 29 44 77. Zapoznaj się z PLANEM ZAJĘĆ. 
WITAMYO NASPŁYWANIE I STYLE PŁYWACKIENAUKA PŁYWANIAEKSPRESOWA JEDNODNIOWA NAUKA PŁYWANIATRIATHLON I WODY OTWARTESWIM LESSONS AND COACHINGBASENY W WARSZAWIEGALERIACENNIKKONTAKT